MENTAL ARİTMETİK

Mental Aritmetik Nedir?

Mental Aritmetik, kısaca kağıt kalem kullanmadan akıldan işlem yapabilme yeteneğidir. Bu yeteneğin geliştirilmesi için farklı çalışmalar ve yöntemler geliştirilmiştir. Mental aritmetik çocuklara şunları kazandırır;

Matematik sevgisi, zihinden hesaplama ve problem çözme yeteneği artar.

Güçlü bir konsantrasyon, etkin dinleme, aktif öğrenme, gelişmiş bir mantık ve kuvvetli bir hafıza sahibi olur.

Özgüveni ve kendini ifade etme yeteneği yükselir.

Her şeyden önemlisi, eğitime, öğrenmeye ve yeni durumlarla mücadele etmeye karşı istekli olur.

Erken yaşta sayıları öğrenen ve anlamlandıran öğrenciler sayısal evrene yabancılık çekmemekte ve kısa sürede öğretmenlerini ve anne babalarını çok şaşırtan ve sevindiren gelişmeler yaşamaktadırlar. Kısacası 4-12 yaş arasındaki tüm öğrenciler Mental Aritmetik eğitimi alabilirler.

Velilerimiz bazen 14 yaşında olan çocuklarının da bu eğitimi alması için ısrarcı olmaktadırlar. Aslında bunda hiçbir sıkıntı bulunmamaktadır. Bu eğitim bir çok ülkede yaş aralığı belirtilmeden yapılmaktadır. Hatta kliniklerde Demans ve Alzheimer hastalarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Yani abaküsle işlem yapmak yediden yetmişe herkese faydalı bir etkinliktir. Zekanın gelişmesine ve beynin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardım eder.

Mental Aritmetik, çoklu zeka ve oyun tabanlı bir eğitim programı olarak kurgulandığı için tüm öğrencilerin severek devam ettikleri ve çalışmaları oranında da fayda gördükleri bir eğitim programıdır. Dikkat eksikliği, öğrenme bozukluğu teşhisi konulan, eğitime ve özellikle matematiğe karşı isteksiz öğrenciler üzerinde bile çok etkili sonuç aldığımızı rahatlıkla ifade edebiliriz.

 

KIŞ KAMPI KAYIT FORMU
Open chat
Merhaba! ✋Size nasıl yardımcı olabilirim.